Gorzowscy paraolimpijczycy szykuja się do wyjazdu

2021-07-15 13:50
parolimpijczycy
Autor: coola

11 będzie z Gorzowa. Paraolimpijczycy odkryli karty wiadomo już kto ostatecznie pojedzie na Para Olimpiadę do Tokyo​.

Wszyscy to zawodnicy GZSN Start. To mieszanka doświadczenia z młodością. Większość była już jednak na paraolimpiadzie. Czworo z nich pojedzie po raz pierwszy. Najwięcej medali gorzowianie wywalczyli w Londynie 9 lat temu było ich 7. Teraz chciałoby się poprawić wynik ale jak przyznaje Zbigniew Lewkowicz trener lekkoatletów łatwo nie będzie.

To będzie trudne w Japonii. Mamy jednak bardzo silna reprezentację. To zawodnicy z czołowych miejsc w rankingu światowym. Jśsli wszystko się zgra i zdrowie pozwoli to kilka medali na pewno do Gorzowa przywieziemy- dodaje Lewkowicz

Spore szanse na trzecie paraolimpijskie złoto ma Maciej Lepiato skoczek w wzwyż presji się nie boi. Lubię startować w takich warunkach - mówi.

Naszych paraolimpijczyków czekają jeszcze dwutygodniowe obozy w Polsce. Do Japonii lecą 14 sierpnia na zgrupowanie klimatyczne. Same igrzyska zaczynają się 24 sierpnia.

Zofia Klepacka o warunkach w Tokio: Warunki jak w kryminale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE