Gorzów: Zobacz pisanki, weź udział w warsztatach

2022-04-09 9:48
gorzów muzeum pisanki 1
Autor: Fragles/ archiwum Pisanki nadesłane w ubiegłorocznej edycji.

W niedzielę (10.04) w gorzowskim Spichlerzu wielkanocna wystawa. Ubiegłoroczna edycja z powodu pandemii odbyła się on line. Teraz wracamy do normalności i chętni wezmą udział w dekorowaniu jajek.

Pokazanych zostanie ponad 250 pisanek z całego kraju, które nadesłano na konkurs im. Michała Kowalskiego. Wykonane zostały tradycyjnymi metodami. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w zdobieniu jajek na świątecznych warsztatach. To już 49. edycja.

- Współpracują z nami osoby, które świetnie potrafią wykonywać pisanki różnymi technikami na przykład batikową, zdobić woskiem. Najchętniej jednak dzieci uczestniczą w drapaniu jajek. Chociaż to nie jest takie proste jakby się mogło z pozoru wydawać. Do tego potrzeba dużo cierpliwości - mówi Ewa Pawlak, dyrektor muzeum.

gorzów muzeum pisanki 2
Autor: Fragles/ archiwum Jest kilka technik zdobienia jajek.

Warto wziąć ze sobą ugotowane jajko bądź wydmuszkę. Radami służyć będą trzy specjalistki. Na wystawie pojawi się dokładnie 251 pisanek m.in z Pomorza, Śląska czy Lubelszczyzny. Dzieci wybiorą swój ulubiony zestaw.

Wystawa w Niedzielę Palmową o godz. 15 w Spichlerzu, wstęp wolny. Pisanki oglądać będzie można do 9 maja.

Czy Mata to BRATNIA DUSZA Cleo?

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE