Gorzów: Zbiorniki retencyjne na ulewy nie wystarczą

2022-09-14 11:19
Opady deszczu nie ustają, zdj. ilustracyjne
Autor: StockSnap/pixabay

Będzie więcej zbiorników retencyjnych w mieście. Niestety, jak twierdzą fachowcy, nie uchroni nas to całkowicie przed zalewaniem przez intensywne opady deszczu.

Takie wnioski płyną po analizie zeszłotygodniowego opadu jaki pojawił się w Gorzowie. Na metr kwadratowy terenu spadło 130 milimetrów wody. Pod wodą znalazło się kilkanaście ulic, a poważnie uszkodzone zostały skarpy i Rondo Santockie.

Tam gdzie są już zbiorniki retencyjne na przykład w Parku Słowiańskim sytuacja wyglądała trochę lepiej. W ciągu dwóch lat w mieście powstanie 26 takich miejsc o powierzchni 25 tysięcy metrów sześciennych. To powinno pomóc ale całkowicie problemu tak wielkich opadów nie rozwiąże.

Infrastruktura miejska powinna być praktycznie niewyobrażalnie przebudowana i jest to niemożliwe żeby tak dostosować wszystkie cieki i kanały burzowe, żeby mogły przyjąć taką ilość wody. Mówi Grzegorz Rojek dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM.

W ramach projektu Zagospodarowanie wód opadowych na terenie miasta Gorzowa wydanych zostanie 80 milionów złotych.

Quiz. To samo brzmienie, ale inne znaczenie. Wiesz jakie to słowa?

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Myszka to:
Finałowy występ Sary James w "America's Got Talent"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE