Gorzów: Zawody na skateparku i plenerowe seanse wstrzymane. Pytanie do kiedy? [AUDIO]

2020-05-27 15:42
Na Piaskach mają odbyć się dwa seanse plenerowego kina
Autor: Adam Kliczek, http://zatrzymujeczas.pl Na Piaskach mają odbyć się dwa seanse plenerowego kina

Ekstremalne zawody na skateparku i plenerowe seanse wstrzymane w Gorzowie. Czy odbędą się jeszcze w tym roku? W ramach tzw. zadań miękkich gorzowskiego Budżetu Obywatelskiego zaplanowano dwa wydarzenia.

W okresie letnim miały się odbyć ekstremalne zawody na w parku Kopernika. Z kolei na osiedlu Piaski dwa seanse kina plenerowego oraz sąsiedzka giełda "Fanty za Fanty". - Z powodu pandemii nie wiadomo czy uda się je zrealizować jeszcze w tym roku - mówi Iga Kalbarczyk z gorzowskiego UM:

Więcej o tym mówi Iga Kalbarczyk z urzędu miasta, posłuchaj:

Na gorzowskich Piaskach zorganizowane mają zostać wydarzenia integrujące okolicznych mieszkańców. Za kwotę dwudziestu tysięcy złotych zaplanowano dwa seanse kina plenerowego, dwie osiedlowe giełdy oraz festyn integracyjny. Z kolei w Parku Kopernika na powstałym skateparku (również ze środków Budżetu Obywatelskiego) mają odbyć się ekstremalne zawody w skateboardingu. Miałyby mieć charakter ogólnokrajowy.

Biorąc pod uwagę stopniowe znoszenie obowiązujących obostrzeń przez rząd, być może uda się te działania zrealizować w drugiej połowie roku. W środę (27.05) władze krajowe podały informacje m.in. o tym, że od soboty (30.05) będą mogły odbywać się zgromadzenia do 150 osób z zachowaniem dystansu.

Od lipca startuje cieszące się popularnością wśród mieszkańców Gorzowa "Kino Po Zmroku". Seanse pod chmurką zorganizuje Miejskie Centrum Kultury. Wszystko oczywiście zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Czy tak też będzie w przypadku wydarzeń w ramach Budżetu Obywatelskiego? Do tego tematu będziemy wracać.

COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE