Gorzów: Wsparcie dla partnerskich Sum

2022-03-02 16:33
Gorzów: Sumy
Autor: Максим Бондаревский/wikimedia.org Partnerskie miasto Sumy.

Gorzów ma w Ukrainie partnerskie miasto. To Sumy, które znajdują się obecnie pod ostrzałem rosyjskich wojsk. Gorzów chce zorganizować transport humanitarny, który ma trafić bezpośrednio do miasta partnerskiego.

Gorzów wesprze ukraińskie Sumy. Zbiórkę dla partnerskiego miasta zapowiedział w swoich "socialach" prezydent Gorzowa. Żeby dary dla Sum miały szansę faktycznie tam trafić, to rzeczy ze zbiórek w pierwszej kolejności muszą zostać dostarczone do miejskiego magazynu, a stamtąd do Skwierzyny, do jednostki wojskowej, gdzie znajduje się centralny magazyn dla województwa lubuskiego.

Za sprawą wojska dary będą transportowane na Ukrainę. Mamy nadzieję, że trafią bezpośrednio do Sum. Jest zapewnienie Agencji Rezerw Strategicznych, że po takim zaadresowaniu jest duża szansa, że ta pomoc właśnie tam trafi - mówi Jacek Wójcicki.

Gorzów: dary Ukraina
Autor: Jarosław Marciniak

Najbardziej potrzebne są środki higieniczny i czystości, żywność z długim terminem przydatności, koce, śpiwory, latarki, baterie czy zapałki.

Miasto Sumy leży we wschodniej Ukrainie, 40 km od granicy z Rosją. Toczą się tam zażarte walki, ale 260-tysięczne miasto pozostaje w rękach ukraińskich obrońców.

QUIZ. Ekstremalnie trudny test o życiu. Wiedza ogólna

Pytanie 1 z 9
Czym jest embrion?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE