Gorzów: W szkołach brakuje sprzętu do nauczania zdalnego

2020-10-27 19:31
Gorzów: laptop
Autor: chapay z Pixabay

Nauczanie zdalne ruszyło, ale w szkołach brakuje odpowiedniego do tego sprzętu. W 1 LO przypadku ponad 60 nauczycieli nie ma takiego sprzętu, żeby mogli pracować w 100 proc. ze szkoły. Dlatego część pedagogów uczy z domów, wykorzystując do tego prywatne komputery i laptopy.

Na razie nie odbieramy niepokojących sygnałów – zapewnia dyrektor I LO w Gorzowie. Choć brakuje sprzętu. Uczniowie i nauczyciele mają za sobą dwa dni zdalnej edukacji. Poza problemem z portalem Librus nauka przebiega normalnie. Lekcje choć zdalnie odbywają się zgodnie z planem. Nie oznacza to, że wszystko jest idealnie. Szkole doskwierają braki sprzętowe. M.in. z tego powodu część nauczycieli z „Puszkina” prowadzi zajęcia z domów.

Nauczyciele mają możliwość wyboru miejsca pracy. Mogą pracować zdalnie z gabinetów lekcyjnych lub z domu. W przypadku ponad 60 nauczycieli nie mamy takiego sprzętu, żeby można było pracować w 100 proc. ze szkoły. Nie ukrywam, że część nauczycieli pracuje na własnym - mówi Dyrektor Mariusz Biniewski ZSO nr 1 w Gorzowie.

Dyrektor liczy na dostawy nowych urządzeń. Szkoła ma otrzymać 25 tabletów z ministerstwa cyfryzacji. Zakup laptopów zapowiada również samorząd. Zdaniem Mariusza Biniewskiego ważną kwestią jet także podstawa programowa. Jeżeli nauczanie zdalne miałoby potrwać dłużej niż do 8 listopada, powinno się ją zmienić i dostosować do tych wyjątkowych warunków pracy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE