Gorzów: W halach uchodźców coraz mniej

2022-05-10 11:48
gorzów uchodźcy
Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Na razie dotychczasowe punkty będą jednak przez miasto utrzymane. Osoby uciekające przed wojną wciąż na schronienie liczyć mogą w dwóch halach: OSIRowskiej przy ulicy Słowiańskiej i szkolnej przy Puszkina.

W rezerwie pozostaje hala przy Szkole Podstawowej nr 21. W obiekcie OSIRu przebywa na dziś (10.05) 81 osób, przy I LO 44. Tendencję spadkową widać zwłaszcza w tym drugim. Sytuacja jednak wciąż jest dynamiczna, mówi Grzegorz Rojek, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego gorzowskiego magistratu:

Uchodźcy z Ukrainy zdają maturę w Polsce

Wszystko zależy od sytuacji. Czym bardziej działania wojenne są zintensyfikowane na terenie Ukrainy, tym ta liczba wzrasta. Jak tam się robi spokojnie, to wtedy pomału, sukcesywnie zaczynają te osoby wyjeżdżać.

Obie hale mogą pomieścić po maksymalnie 150 osób. Dodajmy, że 10 młodych sportowców przebywa także w internacie szkoły odzieżowej. Ponadto w jednym z gorzowskich hoteli jest też punkt dla uchodźców prowadzony przez Lubuski Urząd Wojewódzki.

QUIZ. Polskie słowa trudniejsze niż zagraniczne. Podołają tylko najlepsi! Spróbujesz?

Pytanie 1 z 12
Woliera to…?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE