Gorzów: elektrociepłownia

i

Autor: Stiopa/wikimedia.org Gorzowska elektrociepłownia.

Gorzów: W elektrociepłowni za dwa lata węgiel nie będzie już potrzebny

2021-05-19 17:03

Trwa przetarg na budowę nowej kotłowni, która będzie spalała gaz. Inwestycja gorzowskiej elektrociepłowni powinna być gotowa w listopadzie 2023 roku. Zakład stanie się bardziej ekologiczny.

Gorzowska elektrociepłownia bardziej eko. Za dwa lata ma być uruchomiona nowa kotłownia na gaz o mocy 100 MWt. PGE ogłosiło przetarg na jej wykonanie. W ramach projektu powstanie m. in. budynek kotłowni, komin trójprzewodowy, stacja przygotowania gazu, dwa kotły oraz niezbędna infrastruktura, w tym rurociągi, a także instalacje elektryczne. Tym samym z elektrociepłowni zniknie węgiel.

Będzie lepsze, czystsze powietrze, co przełoży się na zdrowia mieszkańców Gorzowa. No i oczywiście będzie tez zapewnione bezpieczeństwo energetyczne regionu, ponieważ to naowa elektrociepłownia będzie mogła po prostu dłużej funkcjonować - mówi Agnieszka Dietrich, rzecznik prasowy PGE.

Otwarcie kopert z ofertami zaplanowano na 22 czerwca. Inwestycja ma być gotowa do listopada 2023 roku. Niestety przedstawiciele PGE nie chcieli powiedzieć, czy nowa kotłownia może oznaczać dla mieszkańców niższe rachunki.

To kolejne tego typu przedsięwzięcie w gorzowskiej elektrociepłowni. W 2017 roku oddano do użytku blok gazowo-parowy, który kosztował ponad pół mld złotych.

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?