gorzów adaś1

i

Autor: Fragles Rzeźba stoi obok cokołu i czeka na naprawę.

Gorzów: Uszkodzenie podstawy, potrzebna naprawa [ZDJĘCIA]

2020-09-04 11:00

Adam Mickiewicz, jego pomnik, miał powrócić na swoje miejsce czyli na skwer przy Sikorskiego w tym tygodniu. Próba jego postawienia nie powiodła się, a to dlatego, że wykonawca w porę zauważył pęknięcie podstawy.

Wieszcz miał zakończyć przebudowę centralnej ulicy w mieście, która ma roczny poślizg. Prace dobiegły końca, właśnie rozpoczęły się odbiory. Niestety pomnik stoi obok cokołu, bo na razie jego powrót jest niemożliwy. Dlaczego?

Co stało się z rzeźbą? - wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego ratusza:

Prace w okolicach skrzyżowania Sikorskiego z Dworcową na ukończeniu. Trwa kosmetyka ulicy. Rondo, które teraz jest częściowo dostępne, w weekend ma zostać w całości otwarte. Nareszcie kierowcy ale także i piesi doczekali się wyremontowanej ulicy.

gorzów rondo

i

Autor: Fragles Na co narzekają gorzowianie?

Przypomnijmy- ul. Sikorskiego miała być oddana w sierpniu ubiegłego roku. Do opóźnień w głównej mierze przyczyniły się odkrycia archeologiczne. Na odcinku od Warszawskiej do Dworcowej pojawiła się nowa nawierzchnia, torowisko, chodniki i oświetlenie oraz udogodnienia dla rowerzystów. Koszt inwestycji to 56 milionów złotych.

Rozpoczęła się modernizacja zalewu na Borkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE