Gorzów: Uczniowie nie chcą się szczepić w szkołach

2021-09-17 13:13
szczepienia
Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Do szczepień przeciw Covid-19 zgłosiło się niewielu. W niektórych szkołach było to kilka osób, w innych kilkanaście, ale nigdzie nie było więcej niż 30 chętnych. A to zdecydowanie za mało, żeby tworzyć punkty szczepień.

Zainteresowanie znikome, więc w gorzowskich szkołach szczepić nie będą. ​W ostatnich dniach dyrektorzy zbierali deklaracje uczniów, którzy chcieliby przyjąć szczepionki przeciw Covid-19. W rożnych placówkach wyglądało to różnie. Zgłaszało się kilku, kilkunastu, maksymalnie było to 30 uczniów. Natomiast limit wynosi co najmniej 50 osób. Dlatego punkty szczepień w szkołach nie będą tworzone.

Zainteresowani uczniowie będą mogli się zaszczepić w naszym stałym punkcie, który mieści się przy ul. Fabrycznej. Zasady i termin szczepień dla uczniów, którzy chcą się zaszczepić uzgodnią dyrektorzy szkół z tym punktem szczepień - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik magistratu.

Szczepieniami przeciwko koronawirusowi objęte są dzieci i młodzież powyżej 12 roku życia.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE