Gorzów: szkoła II LO

i

Autor: SG II LO w Gorzowie (fot. archiwum).

Gorzów: Uczeń, który wniósł do II LO niebezpieczne chemikalia nękał koleżankę ze szkoły

2022-10-06 17:14

Uczeń nękał koleżankę z roku od miesięcy. Po rozmowie z pedagogiem i wychowawcami obiecał poprawę, ale po wakacjach ponownie zaczął ją prześladować. Czy chemikalia, które kupił, miały być wykorzystane do skrzywdzenia dziewczyny? O sprawie powiadomiona jest policja i prokuratura.

Czy uczeń II LO kupił chemikalia, żeby zaszkodzić koleżance ze szkoły? Dyrektor liceum z ul. Przemysłowej potwierdza, że jedna z uczennic skarżyła się, że jest nękana przez kolegę z roku. Sprawa ciągnie się od kilku miesięcy. Pedagog i wychowawcy rozmawiali z młodymi ludźmi. Uczeń przeprosił i obiecał, że to się nie powtórzy. Po wakacjach jednak ponownie zaczął prześladować dziewczynę. Na tę chwilę nie wiadomo, czy chłopak kupił niebezpieczne substancje, bo zamierzał zaszkodzić koleżance.

Wprost nie powiedział, jakie miał cele. Natomiast uczennica, która padła jego ofiarą, mówiła, że wśród rówieśników opowiadał, że czymś chce ją poczęstować. W tym znaczeniu takie zagrożenie się pojawiło, ale tylko werbalne, w żadnym stopniu fizyczne - mówi Tomasz Pluta, dyrektor II LO w Gorzowie.

Szkoła powiadomiła o sytuacji policję. Rodzice uczennicy zgłosili sprawę do prokuratury. Przypomnijmy: w wtorek (4.10) w szafce jednego z uczniów II LO odkryto niebezpieczne substancje, w tym chloroform.

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 50-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym zajmował się Joe, bohater filmu "Bulwar zachodzącego słońca" (1950)?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE