Gorzów: Trakt wzdłuż Kłodawki prowadzić będzie aż do… Kłodawy

2022-12-05 15:55
Gorzów: trakt Kłodawka
Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl

W przyszłym roku miasto che wykonać projekt nowego odcinka ścieżki spacerowo-rowerowej. Prowadzić on będzie wzdłuż Kłodawki od ul. Chodkiewicza do granic miasta.

Ścieżka nad Kłodawką będzie dłuższa. Gorzowski magistrat przygotowuje się do rozbudowy traktu pieszo-rowerowego. Nowy odcinek ma mieć ponad 3,5 km od ulicy Chodkiewicza do granicy miasta. W przyszłym roku ma być wykonany projekt. Miasto na ten cel przeznaczy 300 tys. zł.

Ścieżka ma być oświetlona, z małą architekturą oraz z miejscami do rekreacji. Wszystkie te elementy będą współgrały z tym, co już jest zamontowane na istniejącym odcinku - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Projektowany odcinek połączy Gorzów z Kłodawą i z podobną trasą na terenie gminy. Gorzów i Kłodawa współpracują przy tej inwestycji. Miasto cały czas szuka pieniędzy na realizację przedsięwzięcia. Szansą jest konkurs Urzędu Marszałkowskiego na dofinansowanie dokumentacji. Na początku przyszłego roku Gorzów zamierza zgłosić projekt rozbudowy ścieżki.

Quiz. Jedzenie na literę Z

Pytanie 1 z 10
Zakalec to:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE