Gorzów: Szpital zaprzecza, że na oddziale zakaźnym pacjenci są pozostawieni bez opieki

2020-11-19 19:52 Sebastian Górny
Gorzów: szpital
Autor: SG Od lewej: Olga Pazdan, koordynator Centrum Zdrowia Psychicznego, Katarzyna Barna, dyrektor ds. pielęgniarstwa, Małgorzata Dobryniewska, kierownik oddziału zakaźnego.

Lokalny portal opisał sytuację na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala. Powołując się n informacje od chorych tam przebywających. Zgodnie z tym pacjenci mieli być pozbawieni opieki, a także głodni i spragnieni. Szpital stanowczo temu zaprzecza. Przedstawiciele lecznicy zapewniają, że w każdej chwili gotowi są przyjąć organy, które skontrolują ich pracę.

To oszczerstwa - mówią przedstawiciele gorzowskiego szpitala. To ich odpowiedź na doniesienia portalu gorzowianin.com, który opisał sytuację na oddziale zakaźnym. Pacjenci skarżyli się dziennikarzom, że nikt się nimi nie zajmuje, nie są karmieni, że muszą spać w jednej sali z nieboszczykiem. W czwartek (19.11) do sprawy odniósł się szpital. Lecznica zaprzecza, że takie wydarzenia miały miejsce.

Ubrałam się w kombinezon i o 2 w nocy poszłam zobaczyć jak te krzyki wyglądają, piski, jęki tych pacjentów. Jak nie mają co pić i jeść. Przeszłam się po salach, pacjenci spokojnie sobie śpią. Wszyscy pacjenci byli obsłużeni w ciągu dnia na lekach, na antybiotykach - mówi Małgorzata Dobryniewska, kierownik oddziału zakaźnego.

Gorzów: szpital
Autor: SG Gorzowski szpital.

Przedstawiciele szpitala przyznają, że personelu brakuje, ale pacjenci mają zapewnioną dobrą opiekę. Na każdym z 4 oddziałów jest jeden lekarz, 3 pielęgniarki i personel pomocniczy. Szpital jest gotowy poddać się wszelkim kontrolom.

Zapraszamy do skontrolowania naszej pracy, naszych pracowników. Jak pracują lekarze, jak pracują pielęgniarki. Jesteśmy gotowi wpuścić każdą kontrolę. Nasze działania są zgodne z standardami, procedurami, są całkowicie transparentne - mówi Katarzyna Barna, dyrektor ds. pielęgniarstwa.

Szpital nie wyklucza, że wystąpi na drogę prawną przeciwko osobom, których relacje były podstawą artykułu na portalu.