Gorzów: Świątecznych choinek nie wyrzucamy byle gdzie. Ruszyła zbiórka drzewek

2021-01-07 20:13
Świąteczne drzewka należy pociąć i wrzucić do kontenera na bioodpady
Autor: mz Świąteczne drzewka należy pociąć i wrzucić do kontenera na bioodpady

Świątecznych choinek nie wyrzucamy byle gdzie. W Gorzowie i okolicach rusza coroczna zbiórka drzewek. Zajmują się tym firmy odpowiedzialne za wywóz odpadów.

Choinkę trzeba jednak przygotować. Nie może być przybrana i w doniczce. Świąteczne drzewko należy pociąć i wrzucić do pojemnika na bioodpady lub postawić np. przy altanie śmietnikowej. Należy to zrobić dzień przed planowanym odbiorem odpadów. Kiedy?

To zależy od miejscowości lub dzielnicy Gorzowa. 12 stycznia choinki odbierane będą z terenu gmin: Lubiszyn oraz Santok. Tego samego dnia drzewek mogą się pozbyć mieszkańcy Gorzowa z sektora III. Dwa dni później czyli w czwartek 14 stycznia choinki zostaną zabrane z części gminy Deszczno, 19 stycznia z II sektora w Gorzowie a 21 stycznia z terenów gminy Kłodawa.

Choinki nie mogą być przystrojone
Autor: mz Choinki nie mogą być przystrojone

Szczegółowy harmonogram odbioru choinek znajdziecie na stronie związku MG6. Za wyrzucenie choinki poza śmietnik grozi grzywna do 500 zł.

Konkurencja zniszczyła moje choinki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE