Gorzów: Stypendia od marszałek dla młodych i zdolnych Lubuszan

2020-09-09 18:30
Gorzów: szkoła IV LO
Autor: SG Wnioski o stypendia mogą składać szkoły, a także stowarzyszenia działające w sferze oświaty i kultury.

Do końca września można składać wnioski o stypendia dla zdolnej młodzieży do Urzędu Marszałkowskiego. O wsparcie mogą starać się uczniowie lubuskich szkół ponadpodstawowych i artystycznych, którzy mają wybitne osiągnięcia w nauce lub realizują się twórczo i artystycznie.

Oferta dla zdolnych i twórczych. Masz wybitne osiągnięcia w nauce, a może realizujesz się twórczo? Jesteś uczniem lubuskiej szkoły ponadpodstawowej lub artystycznej? Możesz starać się o stypendia naukowe, twórcze i artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego.

Wnioski mogą składać szkoły ponadpodstawowe, artystyczne, a także stowarzyszenia działające w sferze oświaty i kultury. Termin upływa 30 września. Do wniosku należy dołączyć kopię świadectwa z poprzedniego roku szkolnego, a także dokumenty potwierdzające osiągnięcia. Stypendystów wyłoni komisja powołana przez zarząd województwa. Wsparcie przyznawane jest na 6 miesięcy od stycznia do czerwca. W ubiegłym roku stypendia otrzymało 25 młodych Lubuszan.

Informacje na temat stypendiów znajdziecie na stronie lubuskie.pl. Możecie też zadzwonić do Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, pod numerem telefonu: 68 45 65 588.​

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE