Gorzów: Ruszył remont Willi Jaehnego. W grudniu 2021 roku wszystko powinno być gotowe

2020-11-20 21:05 Sebastian Górny
Gorzów: Willa Jaehnego
Autor: SG Trwa remont Willi Jaehnego.

Do wymiany jest wszystko od dachu po podłogi. Trwa remont Willi Jaehnego. Wykonawca robót ma 1,5 roku, żeby doprowadzić zabytkowy obiekt do swojej świetności.

Będą zrywać dach Willi Jaehnego. Trwa remont zabytkowego obiektu. Wokół budynku stanęły już rusztowania. Wewnątrz trwają prace porządkowe. Zaraz zacznie się demontaż połaci dachu. Przez 20 lat obiekt stał pusty i niszczał. Na dobrą sprawę pozostały tylko mury, cała reszta, czyli stropy, podłogi, okna, drzwi jest do wymiany. Zakres prac jest ogromny.

Tam trzeba zrobić wszystko łącznie z zerwaniem dachu i położeniem łupek nie żadnych blach. Doprowadzić ją do stanu sprzed lat zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Także praca jest mozolna i trudna - mówi Stanisław Owczarek, dyrektor biura ZIPH.

Gorzów: Willa Jaehnego
Autor: SG Willa Jaehnego.

Zabytkowy budynek od miasta kupiła Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa. Powstanie tam Regionalne Centrum Przedsiębiorczości, gdzie świadczone będą usługi doradcze i prawne dla lubuskich przedsiębiorców. Koszt rewitalizacji Willi Jaehnego to 10 mln zł z czego 8 mln to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Całość ma być gotowa w grudniu 2021 roku.