Gorzów: Policyjny dron ponownie w akcji

2021-05-20 14:04
dron
Autor: foto. Lubuska Policja

Strach się bać. Policyjny dron ponownie w akcji​. Gorzowscy policjanci ruchu drogowego z powietrza sprawdzają zachowanie kierowców na skrzyżowaniach i przy przejściach dla pieszych.

Funkcjonariusze pod lupę wzięli zachowania kierowców i pieszych w okolicy skrzyżowań i przejść. Już kilka minut działań pokazało, że kierowcy lekceważą sygnalizację świetlną. Przejazd na czerwonym czy żółtym świetle to niedopuszczalne zachowanie. Wielu kierowców nie chcąc czekać kilkadziesiąt sekund, zamiast wyhamować pojazd, mocno przyspiesza. Kierowcy mają także problem z innym elementem. Zielona strzałka powoduje, że trzeba się najpierw zatrzymać, by przejechać dalej. Większość świadomie lekceważyła ten przepis i dlatego czekało ich spotkanie z policjantami a w konsekwencji mandaty.

W powiecie gorzowskim w tym roku doszło do 11 wypadków z udziałem pieszych, w których rannych zostało 11 osób. Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie zginął.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Legniccy policjanci zatrzymali rowerzystę z narkotykami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE