Gorzów: Po pielęgniarstwie ratownictwo medyczne. W październiku rusza nowy kierunek na AJP

2021-02-08 15:14
gorzów ajp piguły2
Autor: coola Pracownie w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Akademia im. Jakuba z Paradyża chce uruchomić kolejny kierunek medyczny. Będzie to ratownictwo. Jeszcze w lutym gorzowska uczelnia złoży wniosek o pozwolenie na utworzenie nowego kierunku.

Ratownictwo medyczne na AJP. Od października uczelnia planuje uruchomienie kolejnego kierunku medycznego. Nie ma jeszcze zgody ministerstwa, ale władze akademii zakładają, że nie powinno z tym być kłopotów. Wniosek o pozwolenie na kształcenie ratowników medycznych gorzowska uczelnie złoży jeszcze w lutym.

Mamy bazę, mamy kadrę, mamy podpisane porozumienia o współpracy. Mamy za sobą doświadczenie w przygotowaniu wniosku o pielęgniarstwo. W wypadku ratownictwa jest łatwiej, bo jest zgoda tylko naszego ministerstwa. Nie potrzebujemy zgody ministerstwa zdrowia, jak było to w przypadku pielęgniarstwa - mówi Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Gorzów AJP Chopina
Autor: coola AJP przy ul. Chopina.

Studenci ratownictwa korzystać będą w dużej mierze z bazy przygotowanej dla funkcjonującego już na uczelni kierunku pielęgniarstwo. AJP planuje jednak stworzenie nowych laboratoriów. Powstanie m.in. symulator karetki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE