Gorzów: Oferty na wywóz śmieci do ponownego przejrzenia

2022-06-02 13:37
Śmieci
Autor: Unsplash

Kto wywiezie śmieci w Gorzowie - na rozstrzygnięcia musimy jeszcze poczekać. Związek Celowy MG6 po wyeliminowaniu najtańszych ofert od Komunalnika, musi jeszcze raz przyjrzeć się pozostałym.

Patrząc na rozstrzygnięcia z początku kwietnia, najbliżej obsługi stref po obu stronach Warty w Gorzowie jest spółka komunalna Inneko. Z kolei wywóz odpadów z ościennych gmin przypadnie najprawdopodobniej konsorcjum firm Eko-Myśl i Trans-kom.

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50

W związku z rosnącą inflacją pojawia się jednak pytanie, czy oferty złożone na początku roku wciąż są aktualne. Uspokaja Łukasz Marcinkiewicz, prezes Inneko:

Każdy przedsiębiorca takie ryzyko musi mieć policzone, o to jesteśmy spokojni. Nie sądzę by pojawiły się podwyżki.

Przypomnijmy, w związku z wyrokiem Krajowej Izby Odwoławczej propozycje Komunalnika nie mogą być brane pod uwagę, ze względu m. in. na niewystarczające wyjaśnienia niskiej kwoty na ofercie.

Firma z Wrocławia zapowiedziała odwołanie do sądu. Aktualna stawka za wywóz to 32 złote od osoby. Umowy z dotychczasowymi wykonawcami zostały przedłużone do końca lipca.

QUIZ. Planety układu słonecznego. Prościzna? Większość pada przy ósmym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od słońca jest Mars?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE