Gorzów: Nowa placówka i zmienione kryteria w naborze do przedszkoli. Co trzeba wiedzieć?

2021-02-28 17:32
gorzów przedszkole matejki
Autor: Fragles Przedszkole przy ul, Matejki w Gorzowie.

Tradycyjnie w marcu rozpocznie się się nabór dzieci od lat 3 do miejskich placówek. Wnioski będzie można składać przez dwa tygodnie- najpierw elektronicznie, a potem wydrukowane w wybranej placówce. Są pewne zmiany. Jakie?

Według gorzowskich urzędników, w tegorocznym wiosennym naborze, każde chętne dziecko powinno znaleźć miejsc. Będzie to możliwe dzięki temu, że przygotowano aż 1200 miejsc, z czego około tysiąca dla trzylatków. To rekordowe liczby. Zmieniły się kryteria- są dwie nowości.

Jakie zmiany czekają rodziców 3-latków? Mówi Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji UM Gorzów:

By zapisać dziecko do przedszkola trzeba wejść na stronę e-urząd, wypełnić wniosek, wydrukować go i zanieść do wybranej placówki. Karty trzeba będzie wrzucić do urny.

W przypadku powstającego przedszkola na osiedlu Europejskim dokumenty przyjmowane będą w magistracie przy Sikorskiego. Wniosek w zaklejonej kopercie trzeba opisać, że chodzi o rekrutację do nowego przedszkola.

gorzów magistart
Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Wnioski do nowego przedszkola przyjmowane będą przy Sikorskiego.

Elektroniczny nabór od poniedziałku (1.03) i potrwa on do 12 marca. Lista zakwalifikowanych dzieci pojawi się 8 kwietnia. Wtedy rodzic będzie musiał potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. Ostateczna lista przyjętych ogłoszona zostanie 22 kwietnia.

24-latka okradła dziecko! Wszystko nagrała ukryta kamera
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE