Gorzów: filharmonia

i

Autor: SG Filharmonia Gorzowska.

Gorzów: Niedzielne popołudnie z Chopinem

2021-07-16 14:59

Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. Przyjść można z leżakiem, kocem i na błoniach przy filharmonii posłuchać muzyki poważnej. Tym razem zagra pianistka pochodząca z Gorzowa, Małgorzata Rusak.

Chopin po gorzowsku. Filharmonia zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. To trzecia odsłona tego wakacyjnego cyklu. Koncert odbędzie się na błoniach przy filharmonii w niedzielę. Początek o godzinie​ 18. Za fortepianem tym razem zasiądzie Małgorzata Rusak, rodowita gorzowianka.

Pochodząca z Gorzowa, z Gorzowem związana bowiem jest pedagogiem w gorzowskiej szkole muzycznej. Wykona taneczny repertuar Fryderyka Chopina, ponieważ pojawią się polonezy i walce - mówi Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy filharmonii.

Gorzowska pianistka wykona także utwory innych kompozytorów: Piotra Czajkowskiego, Antona Arenskiego i Ignacego Paderewskiego. Plenerowe letnie koncerty cieszą się od lat popularnością wśród gorzowian. Przyjść można z leżakiem, kocem i w takiej niezobowiązującej atmosferze słuchać muzyki poważnej. Pikniki organizowane są w każdą wakacyjną niedzielę. Wstęp wolny. Przypominamy początek koncertu o godzinie 18, wcześniej można wybrać się na Stary Rynek i posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów Radio Brrrruksela i Kraków Street Band.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?