Gorzów: Niedzielne popołudnie z Chopinem

2021-07-16 14:59
Gorzów: filharmonia
Autor: SG Filharmonia Gorzowska.

Filharmonia Gorzowska zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. Przyjść można z leżakiem, kocem i na błoniach przy filharmonii posłuchać muzyki poważnej. Tym razem zagra pianistka pochodząca z Gorzowa, Małgorzata Rusak.

Chopin po gorzowsku. Filharmonia zaprasza na kolejny Piknik Chopinowski. To trzecia odsłona tego wakacyjnego cyklu. Koncert odbędzie się na błoniach przy filharmonii w niedzielę. Początek o godzinie​ 18. Za fortepianem tym razem zasiądzie Małgorzata Rusak, rodowita gorzowianka.

Pochodząca z Gorzowa, z Gorzowem związana bowiem jest pedagogiem w gorzowskiej szkole muzycznej. Wykona taneczny repertuar Fryderyka Chopina, ponieważ pojawią się polonezy i walce - mówi Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy filharmonii.

Gorzowska pianistka wykona także utwory innych kompozytorów: Piotra Czajkowskiego, Antona Arenskiego i Ignacego Paderewskiego. Plenerowe letnie koncerty cieszą się od lat popularnością wśród gorzowian. Przyjść można z leżakiem, kocem i w takiej niezobowiązującej atmosferze słuchać muzyki poważnej. Pikniki organizowane są w każdą wakacyjną niedzielę. Wstęp wolny. Przypominamy początek koncertu o godzinie 18, wcześniej można wybrać się na Stary Rynek i posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów Radio Brrrruksela i Kraków Street Band.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE