Gorzów: Nie wiedziała, że ma chodzić wzdłuż basenu - tłumaczyła się ratowniczka Monika Sz.

2021-05-18 19:30
gorzów sąd drzwi
Autor: Fragles/ archiwum zdjęcie ilustracyjne

W gorzowskim sądzie odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca głośnej sprawy - śmierci 54-latka na basenie Słowianki w Gorzowie. Mężczyzna leżał pod wodą ponad 30 minut. Najpierw przesłuchano oskarżonych.

Dwójce ratowników postawiono zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Nie przyznają się oni do winy. W sądzie obszerne wyjaśnienia złożyła tylko Monika Sz.

Co zeznała oskarżona? - mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik gorzowskiego sądu:

Drugi oskarżony Wojciech Ś., kierownik zmiany feralnego dnia- uważa, że koleżanka swoją pracę wykonywała prawidłowo. To on reanimował mężczyznę, niestety nie udało się go uratować. Przed sądem stanęło jeszcze dwóch świadków- ratowniczka oraz wiceprezes zarządu Słowianki. Ratownikom grozi do 5 lat więzienia. Kolejna rozprawa ma się odbyć 23 czerwca.

gorzów słowianka śmierć
Autor: Mazinio Do zdarzenia doszło we wrześniu 2019 roku.

Przypomnijmy - do dramatu doszło 4 września 2019 roku na basenie gorzowskiej Słowianki. 54-latek pływał na torze, gdy nagle poszedł pod wodę. Po ponad pół godziny zauważył go inny pływający.

Psy-ratownicy żywieckiego WPR na pierwszym treningu

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE