Gorzów: biegacz

i

Autor: Ratna Fitry z Pixabay

Gorzów: Na stypendia mogą liczyć także sportowcy niezrzeszeni

2021-04-28 17:57

Radni zmienili uchwałę o stypendiach sportowych. Teraz o wsparcie miasta mogą ubiegać się zawodnicy, którzy nie są zrzeszeni w polskim związku sportowym. Oczywiście muszą osiągać sukcesy w swoich dyscyplinach.

Gorzowscy zawodnicy nie należący do związków sportowych otrzymają stypendia. ​Taką decyzję podjęli radni na środowej sesji (28.04) miasta. Pretekstem do nowelizacji uchwały była sytuacja sportowców gorzowskiego klubu Pretorian, którzy osiągają sukcesy w Polsce i w Europie. Nie są zrzeszeni w polskim związku sportowym, bo nie ma związku Brazylijskiego Jiu Jitsu, dlatego nie mogli otrzymać stypendium. Po tej zmianie taką szansę będą mieć.

O wsparcie finansowe magistratu będą mogli ubiegać się zawodnicy, którzy osiągają sukcesy na najważniejszych imprezach ogólnopolskich. W takich zawodach musi wziąć udział minimum 10 klubów sportowych.

Sonda
Czy biegasz podczas epidemii koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE