Gorzów: Hawelańska

i

Autor: SG Deptak przy ul. Hawelańskiej.

Gorzów: Miliony na deptak, a nie na termomodernizację szkół

2022-09-01 14:54

Prezydent Jacek Wójcicki zapewnia, że szkoły na tym nie stracą i wyremontowane zostaną w 2023 roku, zgodnie z planem. A do tego będzie można przebudować Hawelańską i Wełniany Rynek.

Ponad 6 mln złotych Gorzów przeznaczy na remont Hawelańskiej i Wełnianego Rynku. Pieniądze przeniesiono z termomodernizacji dwóch gorzowskich szkół podstawowych nr 5 i 14. Ten pomysł wywołał dużo kontrowersji na sesji. Radni obawiali się, że jeżeli zgodzą się na przesunięcie środków, szkoły mogą czekać na inwestycje kolejnych, wiele lat. Jacek Wójciki, prezydent Gorzowa zapewnia, że remont szkół odbędzie się zgodnie z planem, tylko zmieni się źródło finansowania.

Ponieważ nie mamy jeszcze dokumentacji projektowej, a w przyszłym roku mamy zapewnione pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, to termomodernizacje chcemy zrobić w ramach ZIT-ów. Natomiast te pieniądze jakie mieliśmy zapisane przesuniemy na modernizację deptaku na Hawelańskiej – mówi Jacek Wójcicki.

gorzów szkoła nr 14

i

Autor: coola

Przebudową deptaku zajmie się spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Przetarg zaplanowano na październik. Jeżeli chodzi o szkoły, w tym roku miasto poszuka wykonawcy projektu, a sama termomodernizacja ma być zrobiona w 2023.

Quiz. II wojna światowa. Sprawdź, co wiesz o największym konflikcie zbrojnym w historii

Pytanie 1 z 10
1 września 1939 roku Niemcy zaatakowały Polskę. Kto był wówczas Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE