Gorzów: Miasto wygrywa w sądzie z wojewodą. Bilety mogą podrożeć

2021-11-24 12:50
Gorzów: Parkingi
Autor: Archiwum redakcji

Ceny za parkowanie będą wyższe. Gorzowski magistrat wygrał w sądzie z wojewodą lubuskim. Dzisiaj (24.11) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie uznał, wojewoda Władysław Dajczak nie miał podstaw do uchylenia decyzji radnych dotyczących podwyżek w strefie parkowania.

Wyrok nie jest prawomocny. Wojewoda lubuski ma 30 dni na złożenie skargi na wyrok do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Po tym czasie decyzja sądu się uprawomocni. Następnie uchwała musi trafić do Dziennika Urzędowego Województwa Lubuskiego.

Zimowe czy całoroczne? Jakie opony wybrać? [TEST ZIMÓWEK] | ESKA XD - Prosto z salonu #36

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to podwyżki za parkowanie prawdopodobnie powinny wejść w życie na początku stycznia. Wtedy za pierwsze 15 minut postoju zapłacimy złotówkę, a za godzinę 3,5 złotego.

Strefa ma zostać poszerzona o ulice m. in. od Jancarza do Szpitalnej i od Spichrzowej do Roosevelta.Przypomnijmy- w czerwcu gorzowscy radni przegłosowali podwyżki cen biletów i powiększenia strefy. W lipcu uchwałę uchylił wojewoda. Do sądu tę decyzję zaskarżył prezydent Gorzowa.

Czy rozpoznasz znak zodiaku po dacie urodzin?

Pytanie 1 z 12
W Nowy Rok na świat przyszły
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE