Gorzów: Miasto nie przekaże pieniędzy na remont katedry, bo nie zgodzili się na to radni

2021-03-31 18:34
Gorzów: katedra
Autor: SG Wieży katedry cały czas nie chroni sprawna instalacja przeciwpożarowa.

Większość Rady Miasta była przeciw przekazaniu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej kolejnej dotacji. 900 tys. zł miało pójść na prace remontowe w wieży katedry. Zdaniem radnych obecnie są ważniejsze potrzeby.

Miasto nie przekaże 900 ty. zł na remont wieży katedry. Nie zgodzili się na to radni. Po długiej i emocjonującej dyskusji większość, czyli 14, było przeciw. Rajców nie przekonał prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, ani ksiądz Piotr Kamiński, diecezjalny konserwator zabytków, że dzięki tej dotacji remont wieży zostanie zakończony, a mieszkańcy i turyści ponownie będą mogli ją zwiedzać.

Radni pytali m.in. o rozliczenie dotychczasowych prac remontowych. Dlaczego mieszkańcy na remonty swoich kamienic dostają maksymalnie 50 proc. dofinansowania, a diecezja miała otrzymać 97 proc. Radni przypominali również, że panuje pandemia i obecnie są ważniejsze potrzeby. Do remontu wieży katedry można zaś wrócić w przyszłości.

Gorzów: katedra
Autor: SG Wieża katedry zgodnie z projektem ma być udostępniona dla turystów.

Przypomnijmy, że miasto już przekazało diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 1 mln zł na remont katedry. Tym razem pieniądze miały pokryć prace konserwatorsko-budowlane, które miały zapobiec dalszemu niszczeniu stolarki okiennej, drewnianych podłóg i konstrukcji wieży.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE