chrobrego tory

i

Autor: coola

Gorzów: Ma powstać spółka do inwestycji

2021-07-05 13:07

Już nie magistrat a miejska spółka ma realizować w przyszłości największe inwestycje w Gorzowie. Prezydent Jacek Wójcicki chce powołać do życia spółkę inwestycyjną.

Ma to sprawić, że prowadzone w mieście remonty czy przebudowy będą realizowane szybciej i sprawniej, a dzięki temu będzie można absorbować więcej środków unijnych. W spółce można zatrudnić fachowców- inżynierów, czego nie można zrobić w urzędzie miasta. Nowy podmiot miałaby zastąpić Wydział Inwestycji.

Dzięki temu nasi pracownicy wydziału inwestycji przejdą do nowej spółki. Oczywiście trzeba będzie zatrudnić dodatkowe osoby, ponieważ inwestycji jest naprawdę bardzo dużo i w nowej perspektywie unijnej będą kolejne - mówi Jacek Wójciki prezydent Gorzowa.

W planach jeszcze w tym roku- remont Kosynierów Gdyńskich, Spichrzowej czy budowa Centrum Przesiadkowego. Kolejne to między innymi rozbudowa terenów inwestycyjnych i budowa północnej obwodnicy Gorzowa. Na powołanie miejskiej spółki inwestycyjnej muszą się zgodzić radni. Pomysł ma być omawiany na wrześniowej sesji.​

Z jakiego języka pochodzi to słowo? Komplet punktów to marzenie! Z pewnością się pomylisz

Pytanie 1 z 7
Jaki to język? Blümerant
Kaczy spacer po Kętrzynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE