Gorzów: Kto zarządzać będzie spółką inwestycyjną?

2021-11-17 13:27
Chrobrego remonty
Autor: SG Nowy prezes nowej spółki ma usprawnić realizację miejskich inwestycji (fot. archiwum).

Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w tym tygodniu. Zgłosiło się 6 chętnych na prowadzenie Gorzowskich Inwestycji Miejskich. Z kandydatami rozmawiać będą przedstawiciele rady nadzorczej nowego miejskiego zakładu. Zwycięzca może być tylko jeden.

Sześć osób chce kierować Gorzowskimi Inwestycjami Miejskimi. Dziś (17.11) rada nadzorcza miejskiej spółki przeprowadzi rozmowy z kandydatami. W tym tygodniu powinien być znany nowy prezes zakładu komunalnego. A już w przyszłym miałby rozpocząć pracę.

Chcielibyśmy, żeby to był dobry menadżer, finansista, ekonomista. Człowiek, który będzie w sposób odpowiedzialny prowadził tę spółkę. To jest wielkie wyzwanie. Mamy bardzo ciekawe kandydatury - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: magistrat
Autor: SG

Do spółki przejdą urzędnicy, którzy odpowiadali do tej pory za prowadzenie inwestycji. Zatrudnieni zostaną także nowi pracownicy m.in. inspektorzy nadzoru budowlanego. Zgodnie z nazwą spółka ma zajmować się miejskimi inwestycjami. Do jej obowiązków należeć ma nadzór nad prowadzonymi robotami, organizowanie przetargów i pozyskiwanie pieniędzy. Magistrat liczy, że dzięki temu inwestycja w Gorzowie będą prowadzone sprawniej.

Młodzieżowe słowa ostatnich lat - na ile je znasz?

Pytanie 1 z 20
11. "Nie słuchaj go, to boomer.". Boomer, to:
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE