Gorzów: Krok w kierunku przywrócenia połączenia kolejowego z Myśliborzem

2021-05-12 16:31
Koronawirus a pociągi POLREGIO: Na Podkarpaciu kilkadziesiąt kursów odwołanych
Autor: Pixabay

Wydawało się, że pociągi na trasę Gorzów - Myślibórz już nie wrócą, tymczasem pojawiało się światełko w tunelu. Odbudowa linii 415 znalazła się na liście rządowego programu „Kolej Plus”. Na początku przyszłego roku okaże się czy inwestycja będzie realizowana.

Czy pociągi ponownie pojadą z Gorzowa do Myśliborza? Jak się okazuje jest na to szansa. Odbudowa linii 415 znalazła się w rządowym programie "Kolej Plus". Inwestycja jest wśród 79 zgłoszonych z całego kraju. Teraz samorząd wojewódzki ma rok, żeby wykonać dokumentację pokazującą m.in. prognozowane zainteresowanie połączeniem. Marszałek musi wziąć na siebie również 15 proc kosztów inwestycji, a PolRegio zadeklarować ze przez pięć lat utrzyma na tej trasie połączenia czterech par pociągów dziennie.

To czy linia Gorzów - Myślibórz zostanie odbudowa dowiemy się w lutym przyszłego roku. Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem pociągi powinny wrócić na tory do 2028 roku.

Z województwa lubuskiego do programu "Kolej Plus" weszło w sumie siedem projektów. Na północy regionu planowane są także remonty tras: Skwierzyna – Międzychód, Międzyrzecz – Sulęcin – Rzepin i Międzyrzecz – Wierzbno.

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE