Gorzów: Kosynierów Gdyńskich bez ścieżki rowerowej

2022-09-26 17:17
kosynierów jedna oferta
Autor: Mazinio ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Miasto zmieniło plany co do przebudowy ul. Kosynierów Gdyńskich. Zrezygnowano m.in. z budowy drogi rowerowej. Jej powstanie wiązałoby się z wycięciem wielu drzew. Magistrat uznał, że drzewa są ważniejsze.

Wzdłuż Kosynierów Gdyńskich nie będzie ścieżki rowerowej. Bo trzeba by wyciąć drzewa. W przyszłym roku w Gorzowie ma rozpocząć się przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich. Inwestycja zostanie zrealizowana w mniejszym zakresie niż pierwotnie zakładano. Prace skoncentrują się na wykonaniu nowej podbudowy jedni, by droga służyła przez kolejne lata. Nie będzie kosztownego przekładania gazociągu i innych mediów. Pierwotnie planowano zbudować wzdłuż ulicy ścieżkę rowerową. Z tego również zrezygnowano.

Wiązałoby się to z ogromną wycinką drzew. Postanowiliśmy, że pozostawimy te drzewa. Ruch rowerowy będzie dopuszczony częściowo po drodze. Jakieś elementy ścieżki rowerowej będziemy wprowadzać tam, gdzie to możliwe - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów: Kosynierów Gdyńskich
Autor: SG Ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Kosynierów Gdyńskich to jedna z najbardziej obciążonych dróg w Gorzowie. Jej przebudowa może zająć dwa lata. Miasto na ten cel uzyskało 30 mln zł rządowego wsparcia.

QUIZ. Jedzenie na literę M

Pytanie 1 z 20
Do przygotowania jakiego znanego deseru potrzebny jest serek mascarpone?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE