Gorzów: Kończą się zapasy ze zbiórek na rzecz Ukrainy. Czego potrzeba?

2022-03-11 12:34
gorzów zbiórki uchodźcy 1
Autor: materiały UM Gorzów Ubywa produktów w magazynach.

Gorzowski magistrat informuje, że w punktach zaczyna brakować niezbędnych rzeczy. Chodzi o żywność, środki higieniczne, pościel, bieliznę, jednorazowe sztućce i opakowania. Potrzebują tego uchodźcy oraz walczący na terenie Ukrainy.

W gorzowskim punkcie w „Lamusie” przy ul. Sikorskiego zbierane są przekąski dla dzieci, środki czystości i damska bielizna. Do hali przy Słowiańskiej można przynosić żywność instant, chrupkie pieczywo, słodycze, kosmetyki, bieliznę dziecięcą. Potrzebne są także zabawki jak np. klocki, puzzle, kolorowanki i kredki.

gorzów zbiórki uchodźcy 2
Autor: materiały UM Gorzów Jeden z punktów mieści się przy UM przy Sikorskiego.

Do magazynu Inneko przy ul. Teatralnej przyjmowana jest żywność z długim terminem ważności, środki opatrunkowe, ręczniki, kołdry, poduszki, koce, słodycze, papier toaletowy i ręczniki kuchenne.

Z kolei w magazynie LOWES przy ul. Przemysłowej brakuje przede wszystkim jedzenia. Potrzebne są konserwy, sosy, makarony, oleje, cukier oraz szampony, żele pod prysznic, balsamy do ciała, pasty do zębów, kosmetyki dla dzieci, a także przybory szkolne.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Quiz. Słynni krakowianie. Co wiesz o osobach, których nie wypada nie znać

Pytanie 1 z 10
W której branży odniosła sukces firma założona przez Helenę Rubinstein?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE