Gorzów: Jakie są priorytety pomocy dla uchodźców?

2022-03-04 14:12
gorzów ukraina
Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Na razie priorytetem jest ucieczka przed wojną, w końcu jednak będą musieli wejść w nurt życia. Zdaniem prof. Pawła Leszczyńskiego, byłego gorzowskiego radnego, już wkrótce uchodźcy będą musieli rozglądać się za pracą i stałym lokum.

Pierwsze myśli gorzowskich i okolicznych samorządowców w tym momencie powinny być skierowane na coś innego. Mówi wykładowca gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża:

My już musimy myśleć, jako samorząd gorzowski, o tym, czy będzie wystarczająca liczba miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach. W odniesieniu do dzieci i młodzieży z Ukrainy, które zdecydują się w naszym mieście zostać przynajmniej na jakiś czas.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.02.2022

Polacy są solidarni z mieszkańcami Ukrainy uciekającymi przed wojną, ale dochodzi między nimi czasami do małych scysji. Były gorzowski radny przekazał nam, że taka sytuacji miała w jednej z gorzowskich poradni, gdzie jedni kosztem drugich wchodzili przed kolejką. I prosi szefów instytucji medycznych o nie faworyzowaniu żadnej z grup, bo nerwowych sytuacji może być w przyszłości więcej.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszesz te słowa codziennie. Bardzo możliwe, że robisz to źle!

Pytanie 1 z 15
Na początek klasyka. Pisze się "wziąść" czy "wziąć"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE