Gorzów: Helmut z Twistem przejechały. Tramwaje od 1 sierpnia wracają na Piaski

2022-07-13 14:43
Gorzów: tramwaje
Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Tramwaje ostatni raz jechały tędy 5 lat temu.

Po wyremontowanym torowisku na Chrobrego i Mieszka I pierwszy raz pojawiły się tramwaje. Przed południem odbył się próbny przejazd. Od 1 sierpnia tramwaje wracają tam na dobre.

Helmut i Twist gwiazdami na Trakcie Królewskim. Takiego widoku na Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie dawno nie było. Pierwszy raz po nowych torach przejechały gorzowskie tramwaje. Mieszkańcy zatrzymywali się i robili zdjęcia. Dzisiaj (13.07) o godz.10:30 rozpoczął się próbny przejazd po zmodernizowanym torowisku prowadzącym na osiedle Piaski. Udział w nim wziął nowoczesny Twist z Pesy i leciwy, ale żwawy Helmut. Oba typy tramwajów obsługiwać będą tą trasę. Sprawdzano jakość wykonanych prac.

Sprawdzamy czy nam się tramwaje nie wykoleją. Jeżeli przejazd techniczny pójdzie dobrze, jeżeli okaże się, że wszystkie parametry są zachowane, to od 1 sierpnia tramwaje wracają na Piaski. Będziemy starali się puszczać Helmuty na wszystkie 3 linie - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Gorzów
Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl

Motorniczych niepokoił wąski prześwit między tramwajami, a progami wysepek przystankowych. Niemniej cała trasa została pokonana i jest przejezdna. Przypomnijmy: tramwaje na Piaski nie jeżdżą od października 2017 roku.

Quiz. Programy telewizyjne z lat 90.

Pytanie 1 z 10
Kultowy program, w którym dzieci śpiewały znane utwory muzyczne to "Od przedszkola..."
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE