Gorzów: Duże zainteresowanie Punktem Informacyjnym dla Uchodźców

2022-03-04 13:14
punkt lamus
Autor: foto. UM Gorzow

Punkt Wsparcia Uchodźców przezywa oblężenie.​ Ponad 50 osób osobiście obsłużyli wolontariusze Punktu w pierwszym dniu jego działania.

W tym czasie odebrali podobną liczbę telefonów od obywateli Ukrainy i Polaków. Wśród najczęściej pojawiających się pytań były te, dotyczące pracy, mieszkania, opieki przedszkolnej i szkolnej dla dzieci oraz te, związane z formalnościami związanymi z pobytem w Polsce. A kolejnych chętnych na pewno nie zabraknie.

Na pewno kilka tysięcy osób albo jest tutaj już na naszym terenie albo właśnie do nas zmierza. Te liczby oczywiście będą się zwiększały i my musimy to brać pod uwagę. Mówi Wiesław Ciepiela z gorzowskiego magistratu.

Punkt rozpoczął swoją działalność w czwartek 3 marca przy Urzędzie Miasta. W budynku dawanego „Lamusa”. Pracują w nim wolontariusze oraz urzędnicy. Udzielają informacji, wspierają, przekazują ważne dane kontaktowe lub kierują do konkretnych instytucji, które będą udzielały bezpośredniej pomocy. Czynny jest od 8:30 do 18.

QUIZ na rasowego mieszczucha! Jesteś z miasta? Powinieneś zaorać ten test

Pytanie 1 z 9
Jak wygląda Twój powrót do domu z pracy?
Weterynarze z Przemyśla przywieźli porzucone psy z Ukrainy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE