Gorzów: Czy radni zgodzą się na bilety MZK za 4 zł?

2022-05-13 16:26
Gorzów: MZK
Autor: SG Autobusy gorzowskiego MZK.

Taką podwyżkę proponuje prezydent Gorzowa. Wynika ona z ogromnego wzrostu cen paliwa. Część radnych uważa, że to zły pomysł i mieszkańcy przestaną korzystać z miejskich autobusów i tramwajów.

Czy bilety na ​gorzowskie autobusy i tramwaje podskoczą do 4 zł? Taki pomysł mają urzędnicy. Prezydent Gorzowa przedstawił go radnym. Inflacja spowodowała, że sytuacja finansowa MZK nie wygląda dobrze. Koszty paliwa zwiększyły się tam o około 5 milionów złotych. Urzędnicy liczą, że dzięki wyższym wpływom z biletów uda się przynajmniej częściowo załatać dziurę w budżecie MZK. Zdaniem radnego Tomasza Rafalskiego podwyżka cen biletów nie jest dobrym pomysłem.

Gorzów jest miastem na tyle kompaktowym, że to ograniczy możliwości mieszkańców do przemieszania się komunikacją zbiorową. Część zwyczajnie zrezygnuje. Te podwyżki uderzą przede wszystkim w najuboższych. Ze względów ekologicznych jeszcze niewiele osób porusza się komunikacją, raczej ze względów życiowych – mówi radny.

Gorzów: sesja
Autor: SG Gorzowska Rada Miasta.

Sprawą radni zajmą się prawdopodobnie na czerwcowej sesji. To nie jedyne podwyżki jakie planuje magistrat. Niewykluczone, że więcej trzeba będzie zapłacić za korzystanie z centrum sportowego Słowianka.

Gwiazdy w programach telewizyjnych - kto był w jakim show?

Pytanie 1 z 10
Cleo była w programie...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE