Gorzów: Budynek TVP Gorzów coraz wyraźniejszy?

2020-08-05 11:59
działka TVP
Autor: Fragles

Coraz bliżej budowy siedziby TVP w Gorzowie. W drugim ogłoszonym przetargu na budowę oddziałów w Gorzowie i Kielcach wpłynęło 7 ofert. 6 z nich mieści się w kwocie jaką na ten cel przeznaczyły władze telewizji.

TVP chce wybudować oba ośrodki za 35 milionów złotych, a oferty oscylują pomiędzy 28 a 37 milionów. W pierwszym przetargu środków na budowę było o wiele mniej, bo 21 milionów. Wtedy nie udało się go rozstrzygnąć, bo oferty były znacznie wyższe. Wybrany wykonawca będzie miał 30 miesięcy na zakończenie inwestycji. Według wstępnych założeń budynek ma mieć trzy piętra, dwa studia oraz jedno plenerowe na dachu. Do tego redakcja, administracja i zaplecze techniczne.


Przypomnijmy - działkę pod budowę siedziby przy ulicy Piłsudskiego Telewizja kupiła od miasta na preferencyjnych warunkach kilkanaście lat temu - za jeden procent wartości, czyli za około 6 tysięcy złotych. W 2015 roku telewizja chciała zapłacić całą należność za działkę i zamienić ją na lokale przy ulicy Warszawskiej. Propozycja wzbudziła kontrowersje wśród radnych i z pomysłu zrezygnowano.

Zwiedzanie Torunia powinniśmy rozpocząć w sercu miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE