Gorzów będzie sadzić... na potęgę​

2020-02-27 14:18
 nasadzenia na Bulwarze
Autor: coola

Będzie zielono. Urząd miasta ogłosił przetarg na nasadzenia ponad 200 drzew i kilkudziesięciu tysięcy kwiatów i krzewów.

W mieście pojawia się bratki, stokrotki,skalnice ale też rozplenice słoniowe i japońskie oraz wiele innych gatunków. W sumie w zamówieniu przetargowym wyszczególniono 26 tysiącach najróżniejszych roślin.

- Staramy się te nasze kwietniki wzbogacać i co roku dodawać do nich coś nowego. W tym roku będzie dużo traw i roślin kwitnących - mówi Dawid Smoliński z gorzowskiego magistratu.

W kwietniu kwiaty pojawia się na Sikorskiego , Hawelańskiej i Wełnianym Rynku. Później nasadzenia zaczną się w Parku Górczyńskim. Kolejne obsadzenia planowane są na przełomie maja i czerwca. Kwiaty pojawią się też na moście staromiejskim i Bulwarach. Miasto chce tez posadzić 211 nowych drzew. Lipy , klony, głogi, dęby i buki maja pojawić się w miejsce drzew, które wycięto np. w czasie inwestycji.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE