Gorzów: 21 drzew z ulicy Puszkina zostanie wyciętych? Decyzja jeszcze nie zapadła

2020-12-16 19:33
Czy drzewa z Puszkina zostaną wycięte?
Autor: mz Czy drzewa z Puszkina zostaną wycięte?

21 drzew z ulicy Puszkina w Gorzowie zostanie wyciętych? Decyzja nie zapadła, ale tak wynika z ekspertyzy dendrologicznej, którą zleciło miasto.

W 2019 roku zgłoszono do budżetu obywatelskiego remont chodnika ulicy Puszkina na odcinku ok. 400 metrów (od Kilińskiego do Żwirki i Wigury). Projekt nie został wybrany do realizacji, mimo to magistrat zlecił wykonanie dokumentu.

Dzięki ekspertyzie, w przypadku ponownego zgłoszenia zadania, będzie wiadomo jakie prace należy wykonać. Przy Puszkina w kilku miejscach korzenie ponad 60-letnich drzew zniekształciły chodnik, wypychają także osadzone krawężniki.

W kilku miejscach ulicy Puszkina korzenie drzew uszkodziły krawężniki
Autor: mz W kilku miejscach ulicy Puszkina korzenie drzew uszkodziły krawężniki

Obecny drzewostan znajduje się także za blisko jezdni. Z dokumentu wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest zwężenie pasa ruchu i wprowadzenie ruchu w jedną lub pozostawienie obecnego- w dwie strony. Dzięki temu nowy chodnik byłby szerszy, a drzewa miałyby więcej miejsca, ale już nowo nasadzone, bo większość obecnych należy wyciąć.

Tak jest w przypadku 21 drzew robinii, których stan jest średni lub zły i wymagają natychmiastowej wycinki. Dendrolodzy zbadali w sumie 37 drzew przy Puszkina.

Być może w tej sprawie odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Na razie urzędnicy nie odpowiedzieli na ten apel. Niewykluczone, że do rozmów dojdzie w momencie podjęcia decyzji o remoncie chodnika.

Jak dokarmiać ptaki zimą, by nie zrobić im krzywdy?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE