Fałszywe smsy o wyłączeniu prądu trafiają do lubuszan

2022-04-20 15:46
gorzów oszust telefoniczny
Autor: Fragles/ archiwum zdjęcie ilustracyjne

Policja przestrzega przed wchodzeniem w link, bo możemy stracić swoje pieniądze. Oszuści działają i naciągają ludzi na smsy dotyczące zalegania z opłatami za energię. Niestety nie wszyscy unikną kłopotów.

Lubuszanin wszedł w otrzymany w wiadomości o odłączeniu prądu link, gdzie został przekierowany na stronę z wyborem banku. Po wejściu w swój, miał podać login, hasło i sześciocyfrowy kod weryfikacji. To ostatnie żądanie wzbudziło jego zdziwienie, bo wcześniej nigdy nie był o to proszony. Mimo tego, mężczyzna wykonał polecenia.

gorzów oszust sms
Autor: materiały Lubuska Policja Przykładowy sms.

Po wpisaniu danych, strona banku „zawiesiła się”. Wtedy zorientował się, że mógł zostać oszukany. Natychmiast zablokował konto. Jednak sprawca wykonał kilka transakcji na około 20 tysięcy złotych. Część środków zostało jednak zwróconych i straty wyniosły tylko 2 tysiące.

Ku przestrodze, pamiętajmy, że metod działania oszustów jest bardzo wiele i ciągle się one zmieniają.

Bryska w Esce o debiutanckiej płycie i nie tylko

QUIZ: "Poniemiecki" czy współczesny? Czy znasz historię tych szczecińskich budynków?

Pytanie 1 z 12
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na placu Orła Białego to:
QUIZ: przedwojenne czy współczesne?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE