Ewakuacja pacjentów z gorzowskiego SOR-u

2020-02-24 13:30
szpital gorzów
Autor: Fragles W gorzowskim szpitalu zmarła pierwsza osoba na Covid-19.

Wszystko przez czujkę przeciwpożarową. Na szczęście okazało się, że był to fałszywy alarm. Przycisk wciśnięto przypadkowo. W szpitalu działali strażacy.

W poniedziałek (24.02) przed godziną 10 strażacy otrzymali informacje, ze w szpitalu przy Dekerta w Gorzowie uruchomiona została czujka przeciwpożarowa.

- Jeden z pacjentów przypadkowo nacisnął przycisk ręcznego ostrzegacza pożarowego i to uruchomiło całą procedurę alarmową - potwierdziła Agnieszka Wiśniewska, rzecznik gorzowskiego szpitala.

Na miejscu pojawiły cztery zastępy straży. Pacjenci czekający w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym na kilkanaście minut zostali ewakuowani przed budynek lecznicy.

- Przeszukaliśmy pomieszczenia i szybko okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia związanego z pożarem - powiedział Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Działania trwały krótko, bo już po godz. 10 pacjenci wrócili na Szpitalny Oddział Ratunkowy. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE