Dodatkowe procedury w gorzowskim szpitalu. Wszystko przez koronawirus

2020-03-03 16:54
Koronawirus. Szpital w Kołobrzegu wprowadził zakaz odwiedzin
Autor: materiały prasowe Koronawirus. Dodatkowe procedury w gorzowskim szpitalu

Sprawdzanie temperatury pacjentom i więcej płynów dezynfekujących. Choć w Polsce nie odnotowano jeszcze przypadku zakażenia wirusem to władze informują, że to tylko kwestia czasu. W lecznicy przy ulicy Dekerta w Gorzowie obowiązują więc nowe procedury.

Co dokładnie się zmieniło? Wyjasnił nam Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiej lecznicy. Posłuchajcie:

Podobnie jest na izbie przyjęć nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W samym szpitalu ustawiono też pojemniki z płynem dezynfekującym, z których jak informuje wiceprezes, korzysta coraz więcej osób. Znajdują się m.in. przy wejściu głównym.

Gorzowska lecznica ma też do dyspozycji specjalną karetkę do przewożenia osób z objawami zarażenia koronawirusem. Z kolei na drzwiach podano numer telefonu do stacji sanitarno-epidemiologicznej. To z nią należy się kontaktować w przypadku podejrzenia zakażenia.

Osoby z objawami choroby nie powinny przychodzić do szpitala czy lekarza rodzinnego. Najbliższe placówki z oddziałem zakaźnym znajdują się w Zielonej Górze, Szczecinie i Poznaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE