Cmentarz w Gorzowie nadal otwarty. Administracja nie działa

2020-04-08 18:45
cmentarz żwirowa
Autor: archiwum redakcji Cmentarz przy ul. Żwirowej (fot. archiwum).

Rosnąca liczba zachorowań na COVID- 19 powoduje, że co jakiś czas zmieniają się zasady, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca zgromadzeń.

Ogólnodostępnym miejscem są właśnie cmentarze. W niektórych miastach zostały one zamknięte, w Gorzowie na razie nie. Nekropolia przy ul. Żwirowej otwarta jest od godz. 7 do 19.

– Widzimy, że aktualnie ruch jest większy niż w marcu, ale mieszkańcy nadal mogą odwiedzać groby bliskich. Nie ma tłoków, a ludzi stosują się do reguł – informuje Karolina Rzepecka z INNEKO, zarządcy cmentarza.

Biuro administracji jest nadal zamknięte. Większość formalności można załatwić przez internet. Wyjątkiem są pochówki, które trzeba omówić indywidualnie z rodziną. W uroczystościach pogrzebowych liczba uczestników nie może przekroczyć pięciu osób. Szczegóły na stronie cmentarza.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE