Budżet w Filharmonii Gorzowskiej ledwie się dopina, a jeszcze nie nadeszła zima

2022-09-24 11:10
pieniądze
Autor: Pixabay

W Filharmonii Gorzowskiej trwa walka o utrzymanie płynności finansowej. Na horyzoncie jest zima po podwyżce cen mediów i znaczne podniesienie pensji minimalnych.

Obiekt na Dolinkach jest ogromny, takie są też koszty jego utrzymania. W tym roku koszty działalności mają zamknąć się w 6 milionach złotych, to praktycznie cała dotacja celowa. Wygenerowane przychody właściwie w całości idą na działalność merytoryczną.

Obniż swoje rachunki za ogrzewanie

Czy zostanie coś na czarną godzinę - zależy od wyników sprzedaży biletów i wynajmu sali. Światełko w tunelu widzi dyrektor placówki - Joanna Pisarewicz:

Podejmujemy różnego rodzaju działania, które mają na celu zapewnienie finansowania naszej działalności. Myślę, że już wkrótce będziemy mogli się podzielić dobrą wiadomością.

Pracownicy Filharmonii nie próżnują. Złożyli w tym roku 13 wniosków o finansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa - 6 z nich zakończyło się sukcesem, co dało łącznie dodatkowe 400 tysięcy złotych. 300 tys. udało się pozyskać też od Województwa Lubuskiego.

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE