Autor: Marcin Imański/Stal Gorzów

PIŁKA RĘCZNA

Blamaż Stali Gorzów w Piekarach Śląskich. "Nie tak to miało wyglądać"

2023-03-27 10:56

To miał być bardzo ciężki i mecz i taki też był. Budnex Stal Gorzów przegrała w Piekarach Śląskich z miejscową MKS Olimpią 18:25. Początek meczu nie wskazywał na taką porażkę "żółto-niebieskich".

Porażka Budnex Stali Gorzów w Piekarach Śląskich. Co się stało z gorzowianami?

Jak już wspomnieliśmy, początek meczu wcale nie zwiastował tak złego meczu Budnex Stali. Gorzowianie do 16 minuty meczu prowadzili w Piekarach Śląskich jedną bramką, ale później w drużynie Oskara Serpiny coś się zacięło. Gospodarze nie dość, że odrobili straty, to jeszcze odjechali gorzowianom na sześć bramek. Do przerwy widniał wynik 14:8. Warto zaznaczyć, że Budnex Stal przez drugą część pierwszej połowy nie zdobyła ani jednej bramki!

Gorzowianie na początku drugiej połowy próbowali odwrócić losy spotkania i zbliżyli się do MKS Olimpii na cztery bramki, ale gospodarze mieli to pod kontrolą i utrzymywali bezpieczną przewagę. Pod koniec dorzucili kilka bramek i wygrali z naszymi zawodnikami 25:18.

W drużynie Oskara Serpiny najwięcej bramek rzucił Mateusz Stupiński (5), natomiast w drużynie gospodarzy najskuteczniejszy był Piotr Kowal, autor również pięciu trafień.

Kiedy najbliższy mecz Budnex Stali Gorzów?

Już w przyszły weekend kolejny, bardzo ciężki mecz Budnex Stali. Gorzowianie udadzą się do Białej Podlaski na spotkanie z tamtejszym AZS-AWF-em. Początek starcia 1 kwietnia o godzinie 18:00.

Budnex Stal Gorzów zajmuje aktualnie szóste miejsce w Lidze Centralnej. Prowadzi KRP Legionowo przed Handball Stalą Mielec i wspomnianą Białą Podlaską.