Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie i covid-19 w Gorzowie

2021-10-15 13:50
gorzów szczep grypa
Autor: kfuhlert/pixabay.com

Wykonuje je centrum medyczne na gorzowskim Górczynie. Wystarczy się zgłosić, a termin ustalany jest od razu, na konkretną godzinę. Zachorowań na grypę przybywa, w aptekach brakuje preparatów.

W Medi-Raju przy ul. Górczyńskiej mogą darmowo zaszczepić się określone grupy zawodowe. Chodzi o osoby związane z branżą medyczną, a także o farmaceutów, nauczycieli i pensjonariuszy DPS-ów oraz szeroko rozumianych osób współpracujących. Na grypę zaszczepić się mogą także seniory czyli osoby 75 plus.

Placówka w ramach programu ministerstwa zdrowia- otrzymała 2800 dawek. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do środy oraz w piątki od godz. 12.30 do 14. Szczegółowy wykaz grup na stronie www.gov.pl

Skorzystać można także ze szczepionek przeciw koronawirusowi. Trzecia dawka Pfizera przeznaczona jest dla osób po 50-tce, które ostatnią dawkę przyjęły pół roku temu. Szczepienia od poniedziałku do piątku od 12.30 – 18 oraz w soboty od 9 do 16.

Zapisy na stronie centrum oraz telefonicznie pod numerami 95 78 35 200oraz  95 78 35 500

Poradnik Zdrowie: jak rozmawiać z osobą, która obawia się szczepień?

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE