101 pojedzie na Europejskie

2022-08-18 11:17
europejskie
Autor: foto. UM Gorzów

Od 1 września na Osiedle Europejski dojedziemy autobusem. Zapewni ją linia autobusowa 101, która przestanie korzystać z pętli Słowiańska.

Mieszkańcy osiedla Europejskiego otrzymają możliwość korzystania z nowego przystanku, zlokalizowanego przy ul. Londyńskiej, za skrzyżowaniem z Wiedeńską, w kierunku ronda Szczecińskiego. W pierwszych dniach funkcjonowania linii przystanek ten, z uwagi na budowę nowej zatoki autobusowej, zlokalizowany będzie w miejscu tymczasowym ale w bezpośrednim sąsiedztwie docelowej lokalizacji.Komunikacja autobusowa w ramach linii 101 ma być korzystnym połączeniem dla mieszkańców osiedla Europejskiego, którzy zmierzają do centrum, a w ramach możliwych przesiadek skomunikuje osiedle z pozostałymi częściami miasta. Ma też stanowić dogodne połączenie dla uczniów szkół zlokalizowanych na osiedlu Staszica, do których uczęszczają najmłodsi mieszkańcy osiedla.

Linia 101 funkcjonuje z częstotliwością co 15 minut w szczycie porannym w dni robocze oraz co 20 minut w pozostałych godzinach.

Znasz te marki aut?

Pytanie 1 z 10
Rimac to marka supersamochodów...
Robert Karaś to prawdziwy Robocop! Polak walczy na dystansie 10-krotnego IronMana
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE