Wielki offroad czas zacząć. W Elblągu rozpoczął się rajd RainForest Challange

2022-06-08 15:07
Jeden z uczestników RFC Poland
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Jeden z uczestników RFC Poland

Na elbląskiej Modrzewinie rozpoczął się rajd RFC. To rajd ffroadowy, podczas którego kierowcy samochodów terenowych będą mierzyli się z bagnami i bezdrożami elbląskiego poligonu. Będą walczyli do 12 czerwca.

Rainforest Challenge (RFC) sięga korzeniami do 1997 roku i jest obecnie najbardziej uznaną na świecie imprezą terenową 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. Rainforest Challenge to trzecia na świecie pod kątem wielkości impreza motoryzacyjna, zaraz po Baja 1000 i rajdzie Dakar. Trasy zostały wytyczone z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i uwzględniają tereny o charakterze bagiennym, wodnym oraz trawersowym gwarantując różnorodność zmagań pełną prawdziwych wyzwań dla każdego zespołu. W rajdzie bierze udział kilkadziesiąt załóg z Polski, Litwy i Łotwy. Kibice są mile widziani w trakcie zmagań dziennych. Na odcinki nocne, ze względów bezpieczeństwa, kibice nie mają wstępu. Baza RainForest Challange znajduje się na Modrzewinie, wjazd z ulicy Kwiatkowskiego. Tam też odbywają się koncerty, prezentacje aut i akcje dodatkowe Rajdu. Impreza potrwa do 12 czerwca.

Rajd offroadowy Rainforest Challange Poland, ostatni trening na elbląskim poligonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE