Sędziowie z Elbląga ruszają z projektem Cafe Iustitia

2020-02-10 13:08

To tu zamierzają popularyzować wiedzę prawną i obywatelską wśród mieszkańców. Będą też rozmawiać o prawie wyborczym. W Elblągu rusza projekt edukacyjny "Cafe Iustitia".

Ta kafejka zostanie zorganizowana po to, by przedstawić różne punkty widzenia na wymiar sprawiedliwości.

- Nie tylko przez pryzmat pracy sędziego, ale też poprzez punkt widzenia adwokata, radcy prawnego, mam nadzieję, że również prokuratora  - mówi sędzia Michał Bober. - Od dłuższego czasu w środowisku prawniczym i nie tylko dojrzewał taki pomysł na stworzenie platformy, gdzie moglibyśmy przybliżyć nieco funkcjonowanie zasad wymiaru sprawiedliwości, w ogóle obiegu prawnego, co jest z perspektywy obywateli bardzo ważne.

Intencją spotkań w kafejce jest stworzenie płaszczyzny komunikacji, za pośrednictwem której przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości będą w stanie dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, zwiększając świadomość prawną lokalnej społeczności, a także wzmacniając poczucie odpowiedzialności jednostki za sprawy ogółu.

Do Cafe Iusticia będą zapraszani teoretycy i praktycy prawa, ale nie tylko. Pierwszym gościem kafejki będzie prof. Jerzy Zajadło, wybitny filozof prawa. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 18 w Bibliotece Elbląskiej. Wstęp jest wolny.

.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE