Nie ma pieniędzy na elbląską onkologię. Nie powiedzieli posłowie

2021-12-27 12:07
Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu
Autor: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Oddział onkologii klinicznej w Zespolonym Szpitalu Wojewódzkim w Elblągu wymaga pilnego remontu. Jego modernizacja ma kosztować 20 mln złotych. Propozycja takiej inwestycji znalazł się w budżecie państwa na przyszły rok. Została jednak odrzucona głosami posłów PiSu, w tym także tych z regionu elbląskiego,

Koszt inwestycji przerasta możliwości placówki. Szpital jest do niej jednak gotowy:

W tej chwili mamy już całą niezbędną do modernizacji dokumentacje. Wszystko jest gotowe. Ta modernizacja potrzebna jest przede wszystkim pacjentom. Pod względem lekarskim oddział działa doskonale, ale warunki dla pacjentów są bardzo złe - mówi Elżbieta Gelert, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu a jednocześnie poseł na sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Placówka już drugi raz składa wniosek o modernizację onkologii

W poprzednim budżecie państwa także wnioskowałam o to, by modernizacja oddziału onkologii klinicznej tam się znalazła. Niestety, także wtedy wniosek został odrzucony. A modernizacja jest niezbędna, bo warunki pacjentów na oddziale dziennym chemioterapii na przykład są bardzo złe. Jest ciasno, często pacjenci siedzą na korytarzach.

Ustawa budżetowa trafi teraz do Senatu. Elbląski senator, Jerzy Wcisła, zapowiedział, że zgłosi do niej, zablokowane przez PIS, elbląskie inwestycje, w tym także modernizację oddziału onkologii w Szpitalu Wojewódzkim.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE