Mistrzostwa w Elblągu. Poznamy najlepsze formacje taneczne w kraju

2022-09-15 16:21
Elbląska Formacja Taneczna
Autor: Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Już 18 września (niedziela) o godzinie 14:00 rozpoczną się Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych wraz z Akademickimi Mistrzostwami Polski. O mistrzowski tytuł powalczą formacje z Warszawy, Radomia i Elbląga. Elbląg reprezentować będą dwa zespoły, które wystąpią w stylu standardowym.

Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych, które odbędą się w Elblągu, będą okazją do zobaczenia najlepszych polskich tancerzy. Organizatorom bardzo zależy, aby w turnieju wystąpili najlepsi, aby podzielili się z widzami pasją i żeby powalczyli o jak najlepszy wynik. W turnieju wystąpi kilkadziesiąt par tanecznych, które powalczą o trofea w różnych kategoriach. Zawody odbędą się w sali widowiskowo-sportowej Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

- Podczas Mistrzostw każda formacja wykonuje sześciominutowy układ taneczny z czego sędziowie oceniają 4,5 minuty. Pozostały czas to niepunktowane show na wejście i zejście tancerzy. Jedynie w tym momencie możliwy jest układ dowolny, w którym mogą pojawić się nawet widowiskowe podnoszenia tancerek i elementy akrobatyczne – mówi Antoni Czyżyk, Dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu – Bardzo się cieszę, że Mistrzostwa Polski po raz kolejny zostaną zorganizowane w Elblągu. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą Akademickie Mistrzostwa Polski, skierowane do par tanecznych, w których przynajmniej jeden z zawodników jest studentem wyższej uczelni – dodał Antoni Czyżyk.

Organizatorami turnieju są Federacja Tańca Sportowego, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz Polski Związek Sportu Tanecznego.

Taniec z gwiazdami - te występy przeszły do historii!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE